Jak si udržet dosaženou hmotnost trvale:  (Puv.název10 kroků, jak si udržet hmotnost! )

 

  • Zapomenout na starý životní styl

Největší chybou je návrat k dřívějším zvykům – k tučným jídlům, sladkostem, nepravidelné stravě bez zeleniny a ovoce, večernímu přejídání a slastnému nicnedělání. Využijte toho, že si tělo začalo vytvářet nový návyk a stále mějte na paměti, že je lehké sklouznout k návyku starému – ozvěte se mi – podpořím Vás!-ODKAZ na kontakt?

  • Uskutečňovat změnu pozitivní

Nevrhejte se do drastických diet, při kterých se budete cítit vyčerpaná/ý a unaven/ý a mysl bude plná negativních emocí a myšlenek na jídlo.

Při „chytrém hubnutí“ tělo zaplaví lepší nálada, větší sebevědomí, budete se cítit zdravěji

a zvýší se i Vaše zdatnost a výdrž. Nejlepší zkušenost je vlastní zkušenost – dovolte mi proto, ať sami můžete tuto pozitivní změnu pocítit…

  • Stanovit si reálné dílčí cíle

S vytyčením uskutečnitelných a dílčích cílů Vám rádi pomůžeme – změny totiž musí být postupné, aby si na ně Váš organismus trvale zvykl.

Nezapomeňte, že důležitý je tvar postavy, její proporce a zpevnění – neorientujte se jen na váhu. Kilo vody, potravy, svalů i kilo tuku na váze váží stejně…

  • Pojistit si pravidelnost pohybu

Pořiďte si permanentku na cvičení, do tanečních kurzů nebo do bazénu či posilovny.

Přijďte se poradit, která aktivita (a v jaké tepové frekvenci) je pro Vás nejvhodnější (nejen z redukčních, ale i ze zdravotních důvodů) a začněte pravidelně dělat to, co Vás nejvíce baví a přitom úspěšně a bez nudy hubněte. Ať už jde o tanec, bojové sporty či výlety se psem. Důležité je se o pohyb nepřipravovat.

  • Zapojit kamarádku

Aneb ve dvou se to lépe táhne. Víte, že by Vaše kamarádka také chtěla nějaké to kilo shodit? Začněte tedy hubnout společně (na společné osobní konzultace poskytuji dokonce slevu!). Můžete si pak radit, co se týče receptů, nebo chodit společně cvičit. Navzájem se budete i podporovat a dodávat si sílu, což se při některých krizových situacích může hodit.

  • Přijatou energii navíc vyrovnat zvýšeným pohybem

Někdy se stane, že si dáte trošku „do nosu“. Nemusíte si hned všechno vyčítat, protože po jednom dortíku ještě nikdo nepřibral ani neskončil se zdravým životním stylem. Místo výčitek a stresu si jděte třeba zaběhat, vytřete či vyluxujte nebo shrabejte na zahradě listí, ať jídlem dodanou přebytečnou energii zase spálíte.

  • Poprosit rodinu/partnera o podporu

Bez podpory rodiny se hubne těžko. Proto jim vysvětlete, že jejich pomoc potřebujete. Rodinné prostředí by mělo být motivující a třeba, když se dohodnete, tak partner brzy přistoupí na zdravý životní styl s Vámi. A nezapomeňte – podpora není „bič nad hlavou“.

  • Nezapomínat na relaxaci

K dosažení úspěchu je nutný také odpočinek. Proto si alespoň jednou za týden udělejte čas jen sami na sebe. Zajděte si na masáž, do bazénu, vířivky, sauny či do čajovny a uvidíte, jak se Vám potom bude snadněji hubnout. A nezapomínejte na dostatečně dlouhý a klidný spánek v dobře větrané a zatemněné místnosti.

  • Jít na prohlídku k lékaři

Před jakoukoli změnou režimu si nechte od lékaře změřit krevní tlak, provést preventivní vyšetření a laboratoř, ať můžete s odstupem sledovat, jak se Vaše parametry lepší. Pokud

Vám po Vámi nasazené laické „dietě“ stoupne cholesterol, kyselina močová či dokonce cukr v krvi nebo jste častěji nemocní – byla Vámi naordinovaná „dieta“ pro tělo škodlivá. V tom případě vše s lékařem proberte a nechte si poradit vhodnější postup. Pokud jste prožil/a silný stres a od té doby přibíráte, navštivte psychologa a pusťte se do léčení duše.

  • A na závěr to nejdůležitější

Pokud sladkým a tučným jídlem zaháníte samotu, trápení či pocity izolace, nepomůže dieta, ale více optimismu. Pomohu Vám najít „chytré řešení“ situací, které Vás stresují a brání Vám věnovat se s láskou svému tělu a duši. Požádejte sami sebe i své okolí o dostatek ocenění

a povzbuzení. Napište mi – ráda Vám s tím pomohu…-ODKAZ na KONTAKT

Změna životního stylu nemá být trestem, ale radostí a krokem k osobnímu rozvoji!

(Přeji vám hodně zdraví a spokojenosti při péči o sebe!)..napsat něco podobného

Pošlete tyto informace přátelům :-)


Vaše jméno:
Váš Email *:
Email kamaráda *:
Zde napište zprávu pro kamaráda:
Kolik má týden dnů?
 
Joomla inotur